Mısır Unu 1 KG

40,00 ₺
Vergi dahil
Karadeniz yöresine özgü olan yemeklerin ve ekmeklerin yapımında kullanılan mısır unu son zamanlarda ülkemizde ve bazı dış ülkelerde de kullanılmaya başlamıştır. Mısır unu gluten içermediğinden dolayı son zamanlardı sıklıkla rastlanılan çölyak hastalarının da ekmeğini tüketebileceği bir un olarak doktorlar tarafından bu hastalığı taşıyan kişilere kullanımı tavsiye edilmektedir. Doğu Karadeniz’de mısır ununun kullanıldığı gibi batı bölgelerinde ve orta Anadolu’da da bu un kullanılmaktadır. Karadeniz usulü veya Anadolu usulü yemek pişirirken kullanılan mısır unundan; mısır ekmeği, mıhlama, kete, kuymak, hamsi kızartma, bazlama, mısır unu krepi, mısır unu helvası, poğaçalar, mısır unu kekleri ve bir çok yemek yapılmaktadır.
Kuru Gıda

Puan :  

İstanbul içi siparişleriniz Aynı Gün Teslim Edilir.
SAAT 15:30' A KADAR OLAN SİPARİŞLERİNİZ AYNI GÜN KARGODA

SATIN ALANLAR NE DİYOR?

Karadeniz yöresine özgü olan yemeklerin ve ekmeklerin yapımında kullanılan mısır unu son zamanlarda ülkemizde ve bazı dış ülkelerde de kullanılmaya başlamıştır. Mısır unu gluten içermediğinden dolayı son zamanlardı sıklıkla rastlanılan çölyak hastalarının da ekmeğini tüketebileceği bir un olarak doktorlar tarafından bu hastalığı taşıyan kişilere kullanımı tavsiye edilmektedir. Doğu Karadeniz’de mısır ununun kullanıldığı gibi batı bölgelerinde ve orta Anadolu’da da bu un kullanılmaktadır.

Karadeniz usulü veya Anadolu usulü yemek pişirirken kullanılan mısır unundan; mısır ekmeği, mıhlama, kete, kuymak, hamsi kızartma, bazlama, mısır unu krepi, mısır unu helvası, poğaçalar, mısır unu kekleri ve bir çok yemek yapılmaktadır.

 

1 – Bütün ürünler aynı gün stoktan gönderilmektedir.

2 – Kargonuz hafta içi Pazartesi-Cuma 15.30’a, Cumartesi 11.30’a kadar aynı gün gönderilir.

3 – Pazar günü ve resmi tatillerde verdiğiniz siparişler takip eden ilk iş günü kargolanacaktır.

4 – Listelemelerimizden birden fazla ürün almanız durumunda bütün ürünler tek kargo paketi olarak gönderilecektir.

5 – Siparişlerinizi dilerseniz kapıda nakit veya kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.

Ürünlerimiz Türkiye'nin her yerine soğuk zincir olarak kalın strafor ve buz aküsü ile gönderilmektedir. Kesinlikle kargo ve teslimat süresi boyunca ürünlerinize hiçbir şekilde zarar gelmemektedir.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz...

 

A105

Özel Referanslar

Grade 
seda yalın
2022-04-12

mısır unu

taptaze geldi teşekkürler

Üstte
Menü
Kapat
Araba
Kapat
Geri
hesap
Kapat