Aş Otu Kişniş 1000 GR

22,00 ₺
Vergi dahil
“Kişniş” halk arasında “aş otu” olarak bilinir. Maydanozgiller familyasındandır. Ülkemizde neredeyse her bölgede yetişmektedir. Kişniş tohumu pastacılıkta, kişniş şekeri yapımında, baharat olarak çorbalarda, yemeklerde, doğal ilaç yapımında, eterik yağı aroma tedavisinde ve aynı zamanda çay yapımında da kullanılır. Bazı bölgelerde kişnişin körpe yeşil yaprakları salatada ve güveç yemeklerinde de kullanılır. Yine bazı bölgelerde kökü ve gövdesi sebze yemekleri gibi pişirilip yenmektedir. Kaya tuzu ile salamuradır.

Puan :  

İstanbul içi siparişleriniz Aynı Gün Teslim Edilir.
SAAT 15:30' A KADAR OLAN SİPARİŞLERİNİZ AYNI GÜN KARGODA

SATIN ALANLAR NE DİYOR?

“Kişniş” halk arasında “aş otu” olarak bilinir. Maydanozgiller familyasındandır. Ülkemizde neredeyse her bölgede yetişmektedir.

Kişniş tohumu pastacılıkta, kişniş şekeri yapımında, baharat olarak çorbalarda, yemeklerde, doğal ilaç yapımında, eterik yağı aroma tedavisinde ve aynı zamanda çay yapımında da kullanılır. Bazı bölgelerde kişnişin körpe yeşil yaprakları salatada ve güveç yemeklerinde de kullanılır. Yine bazı bölgelerde kökü ve gövdesi sebze yemekleri gibi pişirilip yenmektedir.

Kaya tuzu ile salamuradır.

FAYDALARI

Kişnişin tohumları içeriğindeki yağlar sayesinde, mideyi uyarır bu özelliğinden dolayı da iştah açar, sindirime yardımcı olur ve hazımsızlığa iyi gelir. Mide üzerindeki etkisiyle mide ve bağırsak gazını da çözer. Ani başlayan mide ağrılarına ve karın ağrılarına iyi gelir. Özellikle çocuklarda görülen ishallerde ishal kesici etki yapar. Yatıştırıcı, sakinleştirici etkisi hafiftir. Kişniş antiseptik yani mikrop öldürücü etkiye de sahiptir. Akne ya da yaraların üzerine uygulanabilir.

1 – Bütün ürünler aynı gün stoktan gönderilmektedir.

2 – Kargonuz hafta içi Pazartesi-Cuma 15.30’a, Cumartesi 11.30’a kadar aynı gün gönderilir.

3 – Pazar günü ve resmi tatillerde verdiğiniz siparişler takip eden ilk iş günü kargolanacaktır.

4 – Listelemelerimizden birden fazla ürün almanız durumunda bütün ürünler tek kargo paketi olarak gönderilecektir.

5 – Siparişlerinizi dilerseniz kapıda nakit veya kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.

Ürünlerimiz Türkiye'nin her yerine soğuk zincir olarak kalın strafor ve buz aküsü ile gönderilmektedir. Kesinlikle kargo ve teslimat süresi boyunca ürünlerinize hiçbir şekilde zarar gelmemektedir.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz...

 

A9

Özel Referanslar

Grade 
Ayhan Toprak
2021-09-23

Aşotu

Çorbalarımızda ve yemeklerimizde sıklıkla kullandığımız bir ürün

Üstte
Menü
Kapat
Araba
Kapat
Geri
hesap
Kapat