• KIZILCIK KURUSU - 5 KG

KIZILCIK KURUSU - 5 KG

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: 0255
  • Stok Durumu: 97
  • 100,00₺

  • Vergiler Hariç: 100,00₺

Kızılcık kurusu nasıl yapılır

 Zamanında toplanan olgunlaşmış meyveler toplanır, ayıklanır, yıkandıktan sonra süzülür ve temiz bezlere serilerek güneş altında kuruyuncaya kadar bekletilir. Kuruyan kızılcık kurusu ortam şartlarına göre bez torbalarda serin rutubet almayan yerlerde veya buzdolabında muhafaza edilebilir. Kızılcık kurusu kızılcık meyvesi olduğundan kızılcık faydalarından bahsedilebilir, örneğin;


Uykusuzluk, Kızılcık meyvesi melatonin bakımından oldukça zengindir. Vücudumuzun uykuya geçişte veye uyku esnasında  salgılanan bu hormon vücudumuzun uyku esnasında bakım ve onarımında yapmaktadır.Günümüzde ki bir çok melatonin ilacı kızılcıktan yapılmaktadır. Siz ilaçları kullanmak yerine doğal olarak kuruttuğumuz kızılcık kurusundan faydalanabilirsiniz. Bunun için kızılcık kurusundan yapacağınız şerbet iyi gelebilir.


Ateş, Kızılcık meyvesinin ateş düşürücü özelliği vardır.


Şeker hastalığı, Kızılcık kanın pıhtılaşmasını düzenleyerek şeker hastaları için faydalı bir besindir.Yalnız dikkat edilmesi gereken fazla tüketilmesi iyi değildir.


Ağız sağlığı, Kızılcık ağızda oluşan aft gibi rahatsızlıklara iyi gelir ve bakteri oluşumunu azaltır. Kızılcık kurusundan yapacağınız bir bardak kızılcık şurubu ağız hijyenine iyi gelecektir.


Kızılcık kurusu, kızılcık, ve kızılcıktan yapılan diğer ürünlerin faydalarından yararlanmak için az tüketilmesi gerekmektedir. Tüketilirken sulandırılması önemlidir. Ölçü yetişkinlerde günde 2 bardak çocuklarda da 1 bardağı geçmemelidir. Kızılcık kurusunu temin edebileceğiniz birçok yer olmasına rağmen mevsiminde kendinizin toplayıp kurutması hem sağlığınız açısından hemde bütçeniz açısından önemlidir. Kızılcık kurusu ev ortamında kolayca hazırlanabileceği için kendinizin hazırlamasında fayda vardır. Gönül rahatlığıyla hem siz hem sevdiklerinizin tüketmesi temennisiyle. 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

KIZILCIK KURUSU - 1 KG

KIZILCIK KURUSU - 1 KG

20,00₺ Vergiler Hariç: 20,00₺

KIZILCIK KURUSU (500 gr)

KIZILCIK KURUSU (500 gr)

10,00₺ Vergiler Hariç: 10,00₺