• KARS REYHAN MERZE OTU (50GR)

KARS REYHAN MERZE OTU (50GR)

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: 0103
  • Stok Durumu: 81
  • 10,00₺

  • Vergiler Hariç: 10,00₺

Merze Otu güçlü bir aromaya sahiptir ve balık yemeklerinde daha çok kullanılır. Latince adı Origanum majorana' dır. Yıl boyunca yetişen ve büyüyen bir bitkidir. Yüzyıllar boyunca, bu bitki çeşitli hastalıkların tedavisi için kullanılmıştır. Otsu bitki, Antik Yunan ve Roma'da mutluluğun sembolü olarak biliniyordu. Merze çayından daha fazla spazm, köpük, idrar söktürücü ve ter kullanır. Merze çayı bağışıklık sistemini güçlendirir. Sindirim sistemi için büyük bir faydası vardır. Ayrıca kuru öksürük, mide aknesi, astım,romatizmal ağrı, diş ağrısı ve baş ağrısına da büyük etkisi vardır.

  Merze çayı nasıl demlenir?

Bir fincan mercimek çayı hazırlamak için, tam bir çay kaşığı kireç yerleştirerek bir fincan soğuk su orta bir odaya konulmalıdır. Su kaynamaya başladıkça fırını düşürmek ve fırında 5-10 dakika ısıtmak gerekir.Çay fincanından çay kaşığına kadar, 5 dakika boyunca soğumasını sağlayabilirsiniz.

 Merze otunun sağlık üzerindeki etkisi

Aslında, bu konuda çok az çalışma yapılmıştır. Bununla birlikte, 2 çay kaşığı günlük A vitamini,% 8 kalsiyum,% 18 demir ve % 4 C vitamini içerir.

 Merze çayının soğuğunda zayıflamış bağışıklık sistemi olan kişiler bağışıklık sistemini daha kısa sürede de kullanabilirler. Sindirim sisteminden muzdarip insanlar 2 saat aralarla 2 saat yemekten sonra lentik asit içmelidirler. Merze Nehri kültürü sakinleştiriyor ve köpüğü ortadan kaldırıyor.Tarlada ağrı varsa, mercimek nehri onun çaresidir. Ancak, her ne yaparsanız yapın, kesinlikle bir doktor muayenesinden geçmeniz gerektiğini unutmayın. Çok fazla acı çekiyorsanız, bitkisel çaydan içemezsiniz.

 Merze çayı vücut toksinlerini vücuttan en kısa sürede terden arındırır.

 Muhtemelen algılanan gevşek çay, bulantı ve ishal gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, fazla ileri gitmemeliyiz. Günde 3 bardaktan fazla mercimek kaybetmemeye çalışın. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: KARS ARDAHAN IĞDIR REYHAN MERZE MERZE ORGANİK